| BLADE98 a întrebat:

Salut cum credeti care e mai bun windous 7 sau windows 8 dau funda pentru cel mai convingator raspuns

Răspuns Câştigător
| هوراس a răspuns:

Nici unul nu este "mai bun" dintre cele două menționate. dacă mă întrebi pe mine, care am Windows 7 pe pc, îți voi spune clar că 7. dacă întrebi pe altcineva, îți va spune că 8, pentru că lui îi place mai mult Windows 8 decât 7, sper că înțelegi ce vreau să zic. fă alegerea singur singurel, care-ți place ție mai mult.

7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Depinde de calculator.
Ai drivere pentru windows 8.1?
Daca iti place interfata de la windows 8.1 aceea de touch (mie personal nu) atunci poti sa il instalezi, majoritatea jocurilor/programelor sunt compatibile.
Daca nu, bagi windows 7.

| RAY a răspuns:

Windows 10 clar va vi cel mai bun, win 7 +8.1 =windows 10

| gelu1970 a răspuns:

E suficient sa scrii in google:
"windows7 vs windows8"
in marea majoritate a paginilor ce o sa gasesti, 7 e net castigator. trebuie doar sa citesti. asa nu trebuie sa te convinga nimeni. te convingi singur.
bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti explic repede si simplu windows 7 e mai aspectuos fata de 8 cel putin asa mi se pare mie, lucreaza orice porgram pe el, si e facut pentru laptop. windows 8 : intr-adevar consuma mai putine resurse ca wind 7 dar asta datorita ca este facut pentru tablete ( care nu sunt atat de bine dezvoltate in resurse) plus de asta arata cam nasol pe un laptop, el e facut pentru tableta unde umblii usor pe el cu degetul laughing legat de driverele laptopului : merg si pe 7 si pe 8 ( cu specificatia ca daca driverele sunt pentru wind 7 trebuie sa le instalezi pe fiecare in parte, nu din autorun ca din autorun nu iti vor merge ) bafta incearca si 8 si ai sa vezi cum e happy sper ca ai inteles ceva din ce ti-am explicat

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Windous 7 este mai bun deoarece daca ai sa lucrezi pe un progam pe el ai sa vezi diferenta fata de windows 8. Funda?

| petrica25 a răspuns:

Windows7 e mai simplu nu-i asa greu pe windows8 daca nu prea sti te pierzi in elrolling on the floor

| sighi a răspuns:

7 este mai bun, viteza cu care merge fata de 8 este mai mare, 8 nu iti baga chestii interesante, multe jocuri nu merg pe windows 8, nu fii fraier sa ti-l iei, dupa aia iti dai seama ca iti iei o teapa.Ai putea bineinteles sa astepti sa apara windows 10, si sa iti crackezi 7 intre timp.Ar fi mai ok happy