| cristian51090 a întrebat:

Salut.Dati-mi tot ce e de stiut despre o tableta(Cit tine bateria etc).

8 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Batieria tine in functie de marca, model, etc. uite aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Calculator_tabletă

| LolaLollita a răspuns:

Variaza de la un model la altulhappy Uita-te la cele care iti plac si vezi caracteristicile fiecareia in parte.

| Brâncuşi a răspuns:

Salut Cristian, depinde de model pe mine nu mă încântă mai convenabil e un laptop mult mai compact şi mai sigur, de exemplu sunt telefoane de 5 ich aşa că deja evoluăm şi tabletele o să fie mai mari şi ce faci cu ia?
Bateria ţine maxim 2 zile în cazul folosinţei destul de îndelungată.
O seară bună!

| Trynda a răspuns:

Difera in functie de dotari. Prea mult nu tine deci daca ai nevoie de ceva portabil mai bun e un netbook. Minim 6 ore de folosire la unele, depinde de procesor si baterie. Pe unele am vazut ca te poti distra si 8-10 ore fara griji.

| ÄndrëÿCoolZ a răspuns:

Uite cristian! La o tableta mai acceptabila adica 400-600Lei o sa ai baterie care o sa tinta de 4-6 ore un ecran de 7-8inch in stad-by o sa tinta de la 400ore in sus trebuie sa aiba 5 puncte in touch-screen sa ai accesori la ea exemplusadincarcator de masina, incarcator de priza, suport de masina, casti si sa nu uitam de un adaptor USB.Mai conteaza si o memorie ram ca spre exemplu, daca memoria rab este de 512 si procesorul este de 1.2 sau 1.5 nu o sa scoata tableta cat scrie! Ascultama ca si eu am trecut prin asta inainte sa imi cumpar acu' am o tableta de la evolio modelul este "evolio evotab3" si sunt foarte multumit de ea! Sper ca te-am ajutat!