| CreEppY a întrebat:

Salut, Dau FUNDA! Am o problema mare...Mi-am luat niste casti cu microfon, merg foarte bine, dar in laptop nu, laptop-ul Lenovo are doar un jack iar pentru ele am luat splitter si tot asa nu merge microfonul, castile da. Castile sunt Genius HS-G500V, daca bag doar microfonul nu merge (am splitter de ala micut de plastic). Asta e o problema, iar a doua, daca prima nu are rezolvare, este ca microfonul din laptop se aude naspa, un fasait nasol ca si atunci cand nu ai program dar tare.Ce as putea face la macar o problema?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Mda, din păcate nu se poate face nimic, deoarece splitter-ul pe care îl ai tu este doar triconductor... Trebuie să-ţi iei căşti cu combo jack sau cu USB, după cum ţi se recomandă aici: http://forums.lenovo.com/......a-p/240186 Oricum, având deja căştile şi presupunând că nu vrei să renunţi la ele, s-ar putea să mai fie o rezolvare, cu aşa ceva: http://www.conrad.de/ce/de/product/872300/USB-20-Headset-Adapter

| CreEppY explică (pentru angel74dm):

Mulţumesc mult pentru că ai putut sa îmi dai acel link.Alt headset adapter pe un site român nu ştii? Sau poate găsesc eu, oricum mersi mult!

| CreEppY explică (pentru angel74dm):

Au vreo diferenta, e mai bun unul ca altul sau?

| angel74dm a răspuns (pentru CreEppY):

Păi primul văd că mai are şi el volum, deci e un fel de amplificator la amplificarea muzicii scoase de laptop, care nu scoate muzică aşa tare, ai văzut că dacă dai pe boxe la laptop nu se aude exagerat de tare, dealtfel e şi normal, difuzoarele sunt mici, deci mai ai un volum în plus. Cel de al doilea e simplu, cât scoate laptopul, atâta-ţi bagă, e doar adaptor...

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat