| joni1 a întrebat:

Salut de acum ceva timp nu pot vedea videouri de pe net (mi se blocheaza PC si se da restart si apare un ecran albastru http://img51.imageshack.us/img51/9315/bluescreenf.jpg si jocurile nu merg deloc bine am schimbat 3 windowsuri am 1 gb ram, 512mb video si procesor AMD Athalon X2 Dual Core.
Ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Sigur ai instalat un driver al placii video ce nu se pupa cu ce ai tu in comp.Dezinstaleaza-l si pe viitor inainte de a instala ceva salveaza-ti xp cu sistem restore fa o salvare si in caz de esec da restore si totul va fi ok.Aici ajungi cu F8 si selectezi safe mode apoi dezinstalezi programul ce te blocheaza mai dai un restart si daca porneste este ok daca nu iar F8 si apoi selectezi restore si apoi face el singur tot.la restart dai apoi start normal.Calm si nu te impacienta asa te "specializezi" reparand micile hachite in windows.Succes

| Lesu22 a răspuns:

Bai din ce vad ai instalat ceva si are virusi cand pornesti calculatorul apasa f8 si ai sa vezi undeva ca scrie
ceva de genu last good configuration daca nu, daca nici asa nu merge mergi in safe mode tot acelasi procedeu si apucate de dezinstalat tot ce este mai nou daca nici asa du-te si cumpara o baterie de litiu cr2032 (este rotunda) desfaci pc si ai sa vezi tot o baterie si o schimbi (dar cu mare grija ca daca ai deteriorat slotu ai bulito iei alta placa ) daca nu merge nici asa du-te la unu service si zii sa iti"curete hdd-ul"