| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu merge sa instalez Windows 10 64bit pe Dell Optiplex GX620? Pe 32 bit, merge.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce procesor are! S-ar putea ca procesorul tau sa nu recunoasca instructiunile pe 64 bit.

| LinxCont a răspuns:

Poate nu are destula memorie ram, in conditiile in care o parte din ram ar fi alocata placii video. Trebuie cunoscuta configuratia pc-ului, ce componente sunt in el. Windows 7 / 64 biti merge?

| rrrp a răspuns:

E pe 64 dar asta e facut cand era xp ul la putere. deci nu stiu cate drivere o sa ti gaseasca sau o sa gasesti.

pe 32 ti a gasit drivere? adica functionau toate cele?

nu merge e prea general. zice ceva sau?

| Annonnymus005 a răspuns:

Sa explic: Am chiar acum instalat pe el Windows 10 pe 32bit, driverele le ia automat. Procesorul este Intel pentium d820, care este facut pentru 64bit. Placa video nu prea conteaza, are drivere, este un gigabyte radeon hd6670 2gb ddr3.
Deci recunoaste stick-ul, apas unde zice,, press any key to boot from usb,, si ajunge la logo-ul windows 10, acolo isi da restart si face asa la nesfarsit. Memorie este de 4gb ram, hdd 250gb

| rrrp a răspuns (pentru Annonnymus005):

Nu stiu ce sa zic. incearca sa faci alt stick cu 10 pe 64 ca trebuie sa mearga. sa inteleg ca nu ai ajuns pana unde sa trebuiasca sa selectezi ceva... adica daca s-a instalat, a 2a oara nu mai dai boot from usb...

| Salontanul a răspuns (pentru Annonnymus005):

Poate fi defect sau virusat si Windowsul de pe stick.