| Markusfrtt a întrebat:

De curand as vrea sa ma apun de un canal de yotube despre gaming, iar eu as vrea sa intru in parteneriat cu yotubul. Chestie este ca am cateva nelamuri iar eu sper sa ma puteti ajuta.
1. Google Adsense, am citit despre el, dar as vrea sa aud si parera voastra.
2. Pot face parteneriat si cu google Adsense si cu o firma straina? Cum ar fi RPM network?
3. Pot face parteneriat cu o firma(cea mentionata mai sus) chiar daca sunt minor. Explicati-mi vo rog de ce?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Ce vrei sa auzi? Totul se face automat prin el, nu e o decizie anume.
2. Incerci, la inceput nu ai ce sa pierzi.
3?
Ideea e ca banii ii pun pe card cand faci macar 100$/70 euro. Si ca sa ai card teoretic trebuie sa ai 18 ani. DAca nu ai, pui cardul parintilor, dar nu am vazut sa zica ceva anume de minori(nici nu am cautat prea mult).

| Markusfrtt explică (pentru sltlp):

Iar cardul trebuie sa-l fac, nu?

| sltlp a răspuns (pentru Markusfrtt):

Sau daca au parintii...

| Calvin199s5 a răspuns:

La întrebarea 1:
Google Adsense - Am avut și eu multe canale conectate și monetizare cu acest program.
banii ii obții foarte greu, deoarece trebuie sa ai multe vizionari. Dupa ce ajungi la 10$ sau € nu mai știu sigur, acestia îți vor trimite banii în contul PayPal setat de tine, asta doar dacă îți acceptă cererea.

La întrebarea 2:
Nu, nu poți face deoarece când cei de la firma îți pun contractul în fata și trebuie sa semnezi electronic, acolo accepți sa ți se monetizeze video-urile la ei, nu și la Google Adsense.Vei avea un panou special pentru a-ți viziona activitatea video-urilor, dar și pentru scoaterea banilor.Banii se pot scoate doar prin PayPal sau card.

La întrebarea 3:
Nu contează dacă ești minor sau nu, tot ce îți va trebui este un cont PayPal setat cu card-ul de la banca pentru a scoate banii.
Sper ca ți-am fost de ajutor.
P.S: Îți recomand fullscreen, eu cu ei m-am înțeles bine.

| Markusfrtt explică (pentru Calvin199s5):

Deci nu conteaza daca sunt minor? Daca sa zicem ajung sa fac o anumita suma de bani, Contu-l de PlayPal (sau card) pot sa-l fac pe numele meu chiar daca sunt minor?