| Sidoric a întrebat:

De curand m-am mutat intr-un apartament nou si in boxe se aude un bazait destul de pronuntat. Si cand intru in jocuri bazaitul creste destul de mult in intensitate. In vechiul apartament am avut aceeasi problema dar s-a rezolvat cand am folosit prize diferite pentru calculator si boxe. Unde m-am mutat am incercat fiecare priza din casa, peste tot face la fel.
Am doua boxe JBL 305 conectate la calculator printr-o interfata audio focusrite. Daca deconectez interfata audio din portul usb, bazaitul dispare. Cum face contact cu metalul de la portul usb cum apare.
Stie cineva o solutie practica, va rog?

8 răspunsuri:
| Stropdeploaie a răspuns:

Cred ca instalatia este praf! Ar trebui sa chemi un instalator. si sa o verifice! Ti se ard des becurile de la lustre? aplice. smd?

| Sidoric explică (pentru Stropdeploaie):

Pana acum nu. Dar am observat ca lumina, uneori, scade in intensitate pentru o fractiune de secunda

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Sidoric):

Da...cu siguranță ai instalația făcută praf! Cheamă un instalator sa verifice!

| Sidoric explică (pentru Stropdeploaie):

Este noua. Ce ar putea sa fie praf la ea?

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Sidoric):

Ce Este noua?
Ma refer la instalatia electrica din casa!

| Sidoric explică (pentru Stropdeploaie):

Instalatia electrica este noua. Apartamentul in care m-am mutat a fost finalizat la sfarsitul lui 2018

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Sidoric):

Ok nu mai zic nimic.Dar la felul cum se construiesc noile blocuri si cu ce meseriasi. buni la toate. ma inndoiesc Ca acea instalatie sa fie una buna!

| Sidoric explică (pentru Stropdeploaie):

Nu am zis ca este buna. Doar vreau sa aflu de la ce ar putea fi.