| bdMISTER2013 a întrebat:

De la un timp (aproape o luna) calculatorul imi face fite, mai exact HDD-ul. In fata unitatii am un led rosu ce sta nonstop aprins cand calculatorul este in functiune adica HDD-ul proceseaza. Nu cred ca e normal sa stea non-stop. Acum cativa zile mi-a dat BlueScreen bagandu-ma in LogOff (ciudat), adoua zi cand deschid pc-ul mi se blocheaza cand imi trece de Welcome (de atunci asa face mereu) si sta blocat vreo 10 minute dupa aia merge ce merge si iar se blocheaza vreo 2 - 3 minute. Cand uploadez ceva sau descarc sau folosesc net-ul mai rau imi face. Astazi nu a mai vrut sa intre in Boot, adica mi s-a deschis dar nu intra in Windows imi intra in Bios. Dupa 2 - 3 restarturi si dand Reset Default in Bios imi sta vreo 10 min de parca ar lua un CD sau Stick cu Windows cu o linie in colt care palpaie si dabea dupa 10 min imi zice sa selectez Windows-ul si imi intra. Dupa ce mi-a intrat nu pot sterge fisiere si nu pot deschide nici-ul Local Disk. Orice operatie se termina cu aceasta eroare: " Location is not available, C:\is not accessible. The file or directory is corrupted and unreadable."

Tin sa admit ca am calculatorul nou nout la mana I (nefolosit) de 3 luni si am reinstalat Windows-ul acum 3 saptamani.

Inainte de adoua instalare tin sa spun ca imi sacada tot: Desktop, programe, etc. Se bloca din 2 in 2 secunde. Si ledul rosu era iar non-stop aprins.

Dau funda caruia gaseste o solutie pentru aceasta problema. Am incercat cam de toate, voi ce optiuni imi dati de ales?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce iti spune tie asta: "C:\is not accessible"? Mai ai dubii?

| GabiMihai08 a răspuns:

Si prima data si a doua ai folosit acelasi cd/dvd/stick cu windows? Ce windows este, de la cine l-ai luat sau de unde l-ai descarcat?

| bdMISTER2013 explică:

1. Am windows 7 cumparat 2. Formatarea nu trece de 0%

| OpenTech a răspuns:

Salut!
Iti recomand sa formatezi complet pc-ul(acest lucru presupune si schimbarea cd-ului cu windows cu o alta versiune + schimbarea surselor de unde iei drivere, etc...), deoarece problema ta poate fi cauzata de existenta unor virusi sau hdd-ul e posibil sa fi cedat.