| mirelaevyy a întrebat:

din ce am auzit, in camin exista internet gratuit, dar cica, merge foarte greu.
intrebarea e: telefonul meu il pot folosi ca modem de internet pentru laptop? si daca da, CE PASI AR TREBUI SA URMEZ? CUM TREBBBUIE SA MA CONECTEZ? LA CINE?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred si eu ca merge foarte greu, iti dai seama cate conexiuni sunt intr un campus?

da iti poti folosi telefonul ca modem care sa emita wireless, dar nu cred ca iti convine asa ceva la cat de scump e netul prin 3G.

poti in schim sa iti iei un stick de la Orange, Vodafone cu net mobil

| FordMustang a răspuns:

Undeva in setari trebuie sa gasestitethering si hotspot portabil. intri acolo si activezi Hotspot WiFi portabil. intri la Setari hotspot WiFi portabil si dai pe Configurati hotspot WiFi si pui un numa care vrei

| mirelaevyy explică:

Dar cum se conecteaza studentii la internet in camin? Cum au acces?