| juninho95 a întrebat:

dupa ce am instalat windows-ul mi-a aparut ceva cu geniune microsoft. am dat click si sa instalat. asta nu m-a deranjat, dar imi apare pe desktop in coltul din dreapta jos o imagine cu ask for geniune microsoft si nu mai pot sa pun imag pe desktop. imi ramane negru. va rog frumos sa imi ziceti si mie ce sa fac.

10 răspunsuri:
| pisycutza a răspuns:

Reinstaleaza din nou windows-ul, iar cea geniune microsoft apare ca nu est e windowsul original

| ionut1980 a răspuns:

Inchide update-ul ( control panel > automatic updates - turn off )la windows si cauta si instaleaza un programel : Remove Windows Genuine Advantage.

| andreea4ever a răspuns:

Pai nu ai ce sa faci.Si mie mi sa-a intamplat.Cine ti-a instalat windows-ul windaws-ul original si ii cam deranjaza pe cei de la MicroSoft. Tu, cand ai instalat probabil ai instalat update-urile.Nu prea stiu nici eu ce inseamna.Acum nu mai ai ce sa faci chestia aia o sa iti apara mereu pana o sa reinstalezi windows-ul si nu o sa mai instalezi update-urile.Stai linistita ca nu se intampla nimic dar tebuie sa te obisnuiesti fara imagine.

| hominid dreak a răspuns:

Am patit-o si eu pentru ca am dat automatic update.Am facut rost de un programel, l-am instalat si dupa ce am dat restart mi-a sters chestia aia cu genuine, iar acum nu mai e nici o problema.

| valy a răspuns:

Lasa-mi un msg pe privat si iti dau eu programul de care spunea kornel si vei rezolva problemawinking

| Sapphire a răspuns:

Nu trebuia sa il instalezi.
iti "mananca" pc-u si pana la urma intr-un fel sau altul vei fi obligat sa iti cumperi windows cu licenta.
asa am patit si eu si a trebuit sa imi reinstalez windows-ul.
imi facuse praf pc-ul, nici internetul nu imi mergea.

| Sebby_6032 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul. si mie imi apare dar eu nu am instalato... o ignor pur si simplu ca mie sila sa instalez din nou windowsu'big grin

| CosteaVlad a răspuns:

Si eu am patit la fel. Sunt multe metode de a scapa de chestia aia. Cea mai simpla este sa intrii pe google si sa cauti: "remove WGA". Dupa ce-l descarci il executi si gata problema happy. Daca vrei am eu un crack pentru windows care dupa ce-l executi o sa-ti faca windows-ul sa fie original, iar dupa aia chiar daca o sa-ti mai instaleze prin update chestia aia cu windows genuine advantage, o sa zica ca windows-ul e in regula, ca are licenta. Daca vrei da-mi add pe id vld_cst si ti-l trimit.

| unicka a răspuns:

Daca ai xp sau vista, 7 te ajut cu cea mai mare placere. dar la cati bani faci pe e-castig.ro ai putea sa cumperi unul cu licenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteti sa-mi ziceti si mie ce trebuie sa fac ca imi cere nu stiu ce cod, ...ala e neaparat sa-l pun? ca nu-l am?