| UberMegustador a întrebat:

Salut fratilor, am o problema cu tableta (un utok 1050Q) o banda din ecran, aprox.1 cm grosimez, nu functioneaza si periodic imi apar atingeri, fara ca eu sa am degetul pe ecran, ma indoiesc ca e din cauza ecranului ca are momente cand nu face asa, vreau sa va intreb in pricipal daca este vreo solutie sau daca si voua vi s-a intamplat,

1 răspuns:
| Rommeo a răspuns:

Asta este marele dezavantaj pentru aceste tablete/telefoane NO NAME ca nu se gasesc piese de schimb. Asa ca esti nevoit sa-ti cumperi altul si intr-un an daca faci o socoteala i-ti cumparai o tableta de calitate de la o firma cat de cat cunoscuta, nu epava din astea. Aceste NO NAME-uri sunt de unica folosinta din pacate.