| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, imi recomandati si mie o tableta grafica pana in 150-200 lei?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea gasesti in banii respectivi. Eu am un Wacom Intuous si le recomand cu caldura. Insa acestea pornesc de la 350 in sus.

Incearca (daca mai strangi de bani)
https://www.emag.ro/......DC99SLBBM/

| T0T a răspuns (pentru DoarBogdan):

Intous a devenit un meme în lumea tabletelor grafice. La fiecare update de Windows se găsesc probleme cu driver-ul.
Să nu mai zic că fiabilitatea e foarte scăzută.
Ca să răspund la întrebare:
Decât să iei la 100-200 lei, mai bine nu mai iei. Iar în magazinele românești găsești la prețuri mici acum bălării de genul Wacom Intuous. Acum câteva luni era mare varietate de tablete grafice bune în țara noastră la preț bun (cam înainte să alerge toată lumea după ele). Atunci mi-am luat Huion la un preț mic și redus. Însă acum prețurile au crescut și au rămas în magazine....toate prostiile.

| AlexAlxAlex explică (pentru DoarBogdan):

Ok, mersi atunci o sa mai strang pentru ceva mai bun.

| Wr3nch a răspuns:

La 200 de lei cumperi in produs de care nu a auzit nimeni si care are sanse la fel de bune sa mearga ca lumea cum am eu sa primesc Campionul Zilei. Strange si tu 400-500 de lei si ia un Wacom Intuos S nou, sau mai ieftin de pe OLX.

| Catrice a răspuns:

Abia de găsești una normala sh sau slabă la prețul ăla...

| NLS a răspuns:

Am luat la finalul verii un XP-PEN Deco 01v2
a fost fix 50 euro pentru ca aveau reducere.
In mod normal e 60 euro.
In pretul sau e o minune.
NU e perfecta, nu e chiar un Wacom, insa iti faci treaba cu ea foarte usor, are suprafata mare (asta am urmarit), ca si specificatii, depaseste tablete Wacom mult mai scumpe
(
rezolutie 5080 Linii per inch,
presiune 8192 nivele,
precizie ±0.01 inch = ±0. 0254mm
viteza de citire creion (pps) = 224 (o valoare putin peste medie)
pozitie inclinare stylus 60 grade
8 taste programabile
primesti 8 varfuri de rezerva, folie de protectie, manusa...)

Are o suprafata activa generoasa> 10 x 6.25 inch

Sfatul meu e sa mai strangi pana la ea.
Sau daca iei alta cu suprafata mai mica pentru a te incadra in pret, cauta sa aiba specificatiile de mai sus.
Stiu ca exista si un site romanesc unde se gasea, si-a comandat-o o amica anul trecut.
(Eu am luat-o din Germania.)

| c0ndexus a răspuns:

Https://www.storexppen.eu/......buy/6.html
Este mai ieftina si cred ca te incadrezi cam in 200 lei cu tot cu livrare, dar este foarte mica si iti recomand sa mai pui 200 lei sa faci 400 si sa iti iei una mai buna.