| anonim_4396 a întrebat:

Salut.In ultimul timp mi se conecteaza internetul la o adresa de server proxy.Tot navigand pe o pagina sau alta, dupa un timp imi da mesajul cunscut "Nu se poate conecta la serverul proxy". Trebuie sa intru in Control panel la Optiuni Internet si sa debifez mereu acea adresa de server proxy.Dau OK dupa ce fac asta,"se aplica " nefiind valabil. Cum pot face sa nu se mai conecteze cand vrea la acea adresa si de ce se conecteaza el asa din senin la proxy.Folosesc un router Vodafone cu un sim Vodafone in el dar inainte nu imi facea asa ceva deci nu e din cauza routerului. Multumesc!

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Inchideti routerul pentru un minut si apoi reporniti-l! Daca nu merge, va rog sa resetati din nou routerul! Serverul nu are nici o vina, dar este posibil conflict de trafic! Daca nu reusiti, apelati la un specialist(deranjamente Vodafone)!

| happychat a răspuns:

Tine de setarile motorului tau de cautare. Eu foloseam google chrome si mi-a aparut asta. Scrie pe google exact ce iti aparea tie acolo si trebuie sa fie ceva pe youtube