| Dany012 a întrebat:

Salut,incerc sa joc most wanted 2012 si imi da aceasta eroare "The procedure entry point_except_handler4_common could not be located in the dynamic link library msvcrt.dll", am windows xp sp3 si am auzit ca eroare e frecventa in xp.
Cum o pot fixa/reparawinking?

3 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Eroarea asta este des intalnita pe sistemele XP. Daca tu rulezi XP, atunci eroare este cauzata de catre prezenta unei librarii specifice vista in sistem si anume dwmapi.dll, iar tot ceea ce trebuie sa faci este sa redenumesti fisierul in ce vrei tu si apoi sa-l stergi, el se afla in C:\Windows\System32
Nu uita sa faci un backup al librariei inainte.

| DragosRed a răspuns:

Pune dll-ul in folderul cu nfs most wanted:
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? msvcrt