| Marius-valentin_Cheles_1988 a întrebat:

.intrebarea mea este: merita sa fac schimb cu procesor i7 860 racit de un cooler Corsair Hydro 40, placa baza Msi big-bang Trinergy cu Xmp, 8gb memorii ddr3 tractate la 2400mhz Kingston black beast, ssd Corsair 128gb, placa video Msi nVIDIA gtx 480 cu procesare Cuda, carcasa CoolerMaster atc840 imensa cu 3 venturi de 230 si racire separata pentru placa video, loc pentru a doua sursa sus, fan controller Aerocool cu lcd, sursa Vantec ion2 de 1000w, fereastra decupata de mine pentru modding. Are instalata licenta windows 10 activata? eu am un laptop Acer aspire v3-772g procesor i7-4702MQ, gpu nVIDIA geforce gt750M 2gb, 8 gb ram, hdd 750 gb. merita sa fac schimbul?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Dupa cum am zis e mai bun. 100% e mai bun. Intotdeauna un PC si un Laptop cu aceeasi configuratie PC-ul e mai bun si prin simplu fapt ca are o racire mai buna. Da e mai bun PC-ul acela ca Laptop-ul tau.

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Merita dar cu conditii.
Daca nu calatoresti si vrei gaming acasa merita absolut 100%
Daca calatoresti laptop-ul tau e foarte ok pentru jocuri.
La PC ai avantaju ca mai schimbi placa video la anul mai pui 8GB Ram asta e un avantaj mare.
Dar DA eu as face schimb.E mult mai bun ca un laptop-ul tau la toate capitolele.

| Marius-valentin_Cheles_1988 explică (pentru FlorinCiokan):

Pe mine ma intereseaza ca si performanta fata de laptopul meu de aceea nu stiu daca e mai bun sau nu. laptopul meu are 1 an l-am luat din Germania direct din magazin.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Marius-valentin_Cheles_1988):

Dupa cum am zis e mai bun. 100% e mai bun. Intotdeauna un PC si un Laptop cu aceeasi configuratie PC-ul e mai bun si prin simplu fapt ca are o racire mai buna. Da e mai bun PC-ul acela ca Laptop-ul tau.

| soket a răspuns:

Daca veri neaparat pentru jocuri, un sistem desktop este mult mai bun decat un laptop. Parerea mea e ca tot un pc normal e mai bun decat un laptop pentru jocuri. Deci ar merita sa faci schimbul! Ramane la aprecierea ta!