| Daviphi a întrebat:

Salut
Ma intereseaza daca exista ceva program care sa ma ajute sa rulez jocurile putin mai vechi (2005-2007)la rezolutie de 1920 x 1080. Am un monitor de 23`` si multe jocuri nu au in meniu o rezolutie asa de mare. Se pote face ceva? Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| malynn a răspuns:

Buna. sunt 2 situatii:
1. nu ai un cablu HDMI de mare viteza(monitorul trebuie sa aiba hdmi si la fel si placa video + HDMI High Speed Cable) care costa in jur de 50 RON
2. jocurile nu suporta acea rezolutie, si asta e...nu ai cum sa faci.
mult norochappy

2 răspunsuri:
| malynn a răspuns:

Printr'un cablu dvi/vga sunt suportate anumite rezolutii, in functie si de ce monitor ai. cablul HDMI obliga aproape toate jocurile sa ruleze la 1920x1080 / 1280x720(1080p / 720p) orice monitor ai avea cu intrare hdmi. acum nu stiu ce joc vrei sa joci in hd...depinde

| Daviphi explică:

Am cablu HDMI, da nu inteleg ce treaba are cu marirea rezolutiei la jocuri