| Neymar2 a întrebat:

Eu am monitor care este si pc si tv, are o rezolutie de 1920 x 1080 si dupa rezolutie scrie 60 Ghz @ ce naibi e asta? straight face

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Aceea este rata de reimprospatare (refresh rate), adica de cate ori este afisata imaginea pe monitor intr-o secunda (imaginea nu e afisata continuu, ci in mod repetat, si cu cat intr-o secunda repetarile sunt mai dese, cu atat e mai putin obositor pentru ochi). Daca iti permite sa selectezi si alte valori, seteaza 75 sau mai mult.

| Narcis2007 a răspuns:

Scrie de fapt 60 hz...adica poate reda 60 de imagini pe secunda

| Mann02 a răspuns:

Frecventa de reimprospatare a ecranului happy

| diana123321 a răspuns:

Hey mai ai envoie de funda?(cont lady popular, te rog)