| Emanuel_Decarli_1996 a întrebat:

Salut ma puteti ajuta si pe mine am o tableta GOCLEVER TERRA 70 L si am blocato pentru ca am bagat combinatia gresit imi cere contul de email la bagat si tot nu merge puteti sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Iti cere contul de Gmail cu care a fost configurata, mai bine spus iti cere parola contului. Cine spune ca problema asta nu o poti repara singur si ca trebuie sa apelezi la un specialist se inseala amarnic, se poate repara si inca foarte repede.
Emanuel uite ce trebuie sa faci:
1. Inchide tableta
2. Intra in modul Rom Recovery:
pentru a intra in modul Rom Recovery este necesara o combinatie de butoane apasate in acelasi timp, exista 5 combinati posibile
power+volum up (combinatia asta duce in rom recovery)
power+volum down (combinatia asta duce de regula in download mod, insa in unele cazuri duce si in rom recovery, daca la tine duce in download mod apasa volum down pentru cancel)
power+home (combinatia asta duce in rom recovery la unele dispozitive)
power+volum up+home (combinatie ce duce in rom recovery)
power+volum down+home (combinatie ce duce de regula in download mod insa poate duce si in rom recovery)
nu uita trebuie sa apesi butoanele in acelasi timp cateva secunde.
Acum ca ai intrat in modul Rom Recovery trebuie sa stii sa navighezi:
volum up/down= sus/jos
power/home/search= selectare ( de regula power e tasta de selectare)
back=inapoi
3. Cauta rubrica Wipe data/Factory reset si selecteaz-o.
4. Selecteaza rubrica Yes delete all data user
dupa ce se va termina procesul de formatare o sa revii in meniul rom recovery, in cazul in care nu revii automat selecteaza rubrica back
5. Selecteaza rubrica Reboot system now
acum tableta se va reseta, in momentul in care se va aprinde o sa incarce sigla android sau sigla producatorului (procesul dureaza de regula intre 5 si 10 min) dupa ce se termina procesul tableta o sa intre in meniul de configurare android exact ca atunci cand ai pornit-o prima data.
P.S Daca faci exact ce am scris eu tableta ta o sa revina pa setarile din fabrica, asta inseamna ca vei pierde toate datele din ea insa nu vei pierde nici o data din cardul Sd si nu vei pierde datele din memoria tabletei dedicate user-ului.
De regula combinatia de intrare in Rom Recovery este Power+volum up asa ca iti recomand sa o incerci prima.
Sper ca te-am ajutat, mult succes!

2 răspunsuri:
| Andrei1273 a răspuns:

Probabil iti cere contul de gmail nu email...Incearca si cu ala...

| IannaCebotenco a răspuns:

Nu o sa poti sa o repari singur, adreseazate la un profesionist