| Sandu3 a întrebat:

Salut.Mi-am luat de curand un monitor LED si constat ca culorile lui sunt un pic cam palide fata de monitorul LCD pe care l-am avut inainte desi amandoua au doar LUMINOZITATE si CONTRAST.Nu si CULORI, de exemplu.Cam care ar fi explicatia?

3 răspunsuri:
| Andrei144 a răspuns:

Sigur? mai caută în setări, până și tv lui bunica are culori

| Sandu3 explică (pentru Andrei144):

Este un monitor Philips 193V5LSB210.Daca tu gasesti culori pe modelul asta iti dau o medalie.Nu are decat BRIGHTNESS si CONTRAST.Nimic altceva.

| Andrei144 a răspuns (pentru Sandu3):

Atunci tv-ul e prost, ar trebui să îl vinzi și ia și tu un LG sau ceva...