| WW2K18 a întrebat:

Salutare,cand aprind PC-ul pe monitor se vad urmatoarele culori: verde, mov, portocaliu, alb, negru, doar culorile, nu pot face nimic altceva, ieri am incercat cu un alt monitor si nu a avut aceasta problema, apoi am pus monitorul cu problema si surprinzator a mers, dar acum a inceput din nou

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca sa folosesti celalalt monitor, daca nu face asa, inseamna ca este de la monitorul vechi. Dupa daca il pui pe cel vechi si face, asta confirma, daca nu face... atunci ne intoarcem iar in punctul 0 big grin

| Mirel4412 a răspuns:

Placa video poate, eu unul habar nu am despre ce ar putea fi, du te la un specialist.

| Adrian5575 a răspuns:

Foloseste inca o perioada celalalt monitor si vezi ce se intampla. Daca e ok, il arunci pe cel vechi.

| iwefgOficiall a răspuns:

Eu zic ca poate sa fie de la placa video o ai veche?

| WW2K18 explică (pentru iwefgOficiall):

Am schimbat cablul de alimentare, e ok acum