| Tzigaret a întrebat:

Salut, mi-am luat un laptop de gaming anul trecut prin aprilie si vad ca acum incepe sa se incalzeasca, gen cand l-am cumparat aveam o temperatura optima de 45 grade cpu si 34 gpu, fara a-l ingreuna cu jocuri, doar chestii basice, iar in jocuri ajungeam la o temperatura de 65 cpu 60 gpu (fara cooler).
Dar acum vad ca procesorul se incalzeste la 60 grade plus dupa ce deschid pc-ul si deschid un Youtube sau ceva, am desfacut laptopul si este perfect curat, fara urma de praf, doar pasta procesorului este cam uscata.
Daca ii pun un cooler cred ca reduc vreo 5-7 grade, dar...e normal 50 grade la procesor fara a ma juca?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Curatat in service (daca nu te pricepi) si un stand cu cooler pentru racire. https://bit.ly/2XiIVpe

| DaniTDCI a răspuns:

Îl desfaci, îl cureți bine, aplici O NOUA PASTA Termica și eventual ii cumperi un pad cu ventilatoare pentru o răcire mai buna

| PsyhoChild a răspuns:

Așa sunt laptop-urile, n-ai ce s-a le faci