| CAMIOANIEEE a întrebat:

Nu mi se mai aude casca stângă și nu știu ce să fac! Nu este nici un fir rupt fiindcă am pus căștile la tabletă și se aud ambele căști, am tot cotrobăit prin Realtek dar nema! Dau fundă dar răspunsul să fie PRONTO!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Este clar.Castile nu au nimic.Mufa de la carcasa este defecta.O seara buna in continuare.

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa mai rotesti de mufa dupa ce o introduci in pc.Se mai intampla sa nu faca contact cum ar trebui.

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

Am încercat și nu merge, măcar am rezolvat cu boxele... urma să pun întrebare și cum să le rezolv pe ele...

| darrio2007 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Ai incercat si cum ti-a spus ZeroDiferit?

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

Am încercat și nu merge, măcar am rezolvat cu boxele... urma să pun întrebare și cum să le rezolv pe ele...Merci oricum pentru ajutor!

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

Dacă boxele nu merg acolo... căștile de ce ar merge?

| darrio2007 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Si boxele unde le-ai bagat? Ca spui ca ai rezolvat cu ele.Merg sau nu merg?

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

Pe frontal...am zis mai sus parcă. căștile merg ambele doar dacă nu e băgată de tot mufa și se aude foarte încet...

| CAMIOANIEEE explică:

Merg ambele căști doar dacă nu e montată de tot mufa și se aude incet...

| darrio2007 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Amandoua se aud incet sau numai una?

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

Amândouă

| darrio2007 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

De la mufa pc este problema.Clar.

| ZeroDiferit a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Daca ai carcasa mai noua mufa frontala e posibil sa fie pusa pentru casti cu 3 separatoare (ex Samsung) iar daca tu folosesti casti cu 2 separatoare (clasice) nu ti stau bin in mufa daca le bagi pna la capat. Trebuie sa lasi 1 sau 1.5 mil afara. Incearca si spune -mi.

| CAMIOANIEEE explică (pentru ZeroDiferit):

Cu 3 separatoare, adică cu 3 segmente pe jack-ul de la căști? Dar faza e că înainte mergeau că am de mult căștile, de vreo 4 luni și mergea dacă le băgam până la capăt.Șiiii...carcasa e din 2008, nu cred că e nouălaughing

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

Dar înainte mergea, acum nu știu ce are...

| darrio2007 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Incearca si alte casti, cum ti-am mai spus.La acea carcasa.

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

La fel, am căști de telefon dar la fel face, in casca dreapta se aude doar, deci....nu am decât să schimb ce trebuie din ea

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

Mulțam prietene, ia o fundăhappy

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

Scz că îți scriu abia acum dar mă joc ceva online și știi că nu pot pune pauzălaughing, cum repar mufa dacă e stricată?

| darrio2007 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Se poate inlocui.De cineva care se pricepe.Si are ce ii trebuie.

| darrio2007 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Mersi.Oricum,nu ti-am dat prea mult ajutor.

| CAMIOANIEEE explică (pentru darrio2007):

Păi,nu prea mă pricep la software audiobig grin

| darrio2007 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Este clar.Castile nu au nimic.Mufa de la carcasa este defecta.O seara buna in continuare.

| ZeroDiferit a răspuns:

Incearca sa pui mufa de la casti intr o alta mufa de la pc (pe oricare pe care iese sunet) (center/sub, rear.). Daca acolo se aude ok, iar in mufa normala nu, s-ar putea sa fie defecta mufa de la pc. O zi frumoasa ca o funda.

| CAMIOANIEEE explică (pentru ZeroDiferit):

Am doar 2 mufe:frontală și pe spate care iese suntetul, doar că...cea din spate nu merge decât cea din față, nici usb-urle frontale și 1 pe spate nu merg.Mă enervează unitatea asta de.....Boxele le-am rezolvat că urma să pun întrebare și cum să le rezolv pe ele.Boxele le am conectate pe mufa frontală.Cum am mai spus, cea din spate e defectă, cum sunt și vreo 3 usb(2 mai merg și sunt ocupate de cameră si mouse! Ms oricum pentru ajutor.

| ZeroDiferit a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Daca ai placa de sunet 5.1 trebuie sa ai si mufe de la celelalte difuzoare, adica subwofer, center, rear. Eu am zis doar sa pui acolo mufa de la casti doar sa testezi daca sunetul vine sau nu in ambele casti.

| CAMIOANIEEE explică (pentru ZeroDiferit):

Placa de sunet e încorporată, cum o aflu? Am avut și 5.1 și mergeau dar le-am dat părințiilor boxele.