| LupuMarianD2 a întrebat:

Salut nu se mai aprinde calculatorul și nu știu ce ar putea avea, poate știți voi ce este stricat. Deci nu se aprinde efectiv am crezut că este de la sursa și am trimis-o in garanție dar sursa este ok atunci ce ar putea fi stricat? Când am incercat să îl aprind s-a auzit un pocnit și de atunci nu a mai mers. Nu prea mă pricep bine la calculatoare dar ar putea fi placa de baza? Altceva nu prea știu. Voi ce credeți?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trimite l la garantie si vad ei, poate fi procesorul, sau placa video defecta, sau hardul, ori plăcuțele ram memoria, numai ei care repară nonstop asa ceva stiu care piesa s-a ars.

| LupuMarianD2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai nu mai este in garanție pc

| flixbuster a răspuns:

Dupa sursa, suspectul nr. 2 este intr-adevar placa de baza.