| sorinAP a întrebat:

Salut TPU
La pc când bag cablu de alimentare mi se aprinde doar sursa, ce so fi stricat ca la placa de baza se aprinde o luminița verde?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cine poate sti? Numai cineva care vede te poate ajuta. Poate fi placa de baza, memoria sau procesorul. In anumite conditii poate fi si HDD-ul. Trebuie luate alea pe rand si verificate. Daca nu stii cum tot degeaba iti spunem.

Bula
| Bula a răspuns:

Luminita verde de pe placa de baza indica ca primeste tensiune, poate fi utilizata.
Ai conectat /apasat butonul de pornire?
Da semnale sonore in difuzorul incorporat?