| danutzu10 a întrebat:

pot pune windows pe 64 biti cu urmatoarele specificatii ale pc: procesor Intel dual core 1.6 Ghz, 3gb ram, placa nVIDIA 256 mb?

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Poti,dar daca nu ai mai mult de 4gb ram nu se merita...O sa ruleze un pic mai greu

| danutzu10 explică (pentru Sheldon):

Salut stiu ca o sa ruleze mai greut dar pe 32 de biti nu vede tot ram.ul din 3gb vede doar 1 da-mi o idee ce ar trebuie sa fac ca sa folosesc tot ram.ul (mai multe) mersi anticipat

| Sheldon a răspuns (pentru danutzu10):

Cauta pentru sistemul tau de operare PAE (Physical Address Extension)
te poate ajuta un pach sa ai acces la mai mult de 4 gb ram
PAE trebuie sa fie suportat de procesor...

Succes

3 răspunsuri:
| MyLoLiPoP a răspuns:

Poti, dar iti va merge nasol minim 4gb este recomandat pe 64 big grin.