| anonim_4396 a întrebat:

Recent am cumparat o placa video nVidia Geforce 9400GT iar PC-ul meu are procesor AMD Sempron 3600+. Din cate am inteles de le prieteni, procesoarele AMD lucreaza foarte bine cu placile video de la ATI. As vrea sa stiu daca vor fi probleme pe viitor daca folosesc acest model de placa video ca sa stiu daca sa o inlocuiesc sau nu. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Vor fi probleme in sensul ca nici placa nici procesorul nu vor lucra la capacitate maxima, dar 70% din capacitate tot obtiiwinking

Pe viitor retine schema asta :
ATI+AMD=Love
NVIDIA+Intel=Love

| aurellyan a răspuns (pentru Hirako):

Bun... asta am inteles si eu din cateva documentatii. Ma refer in sensul daca vor fi probleme tehnice, precum arderea placii video sau eu stiu... alte probleme.

| aurellyan a răspuns (pentru Hirako):

Bun... asta am inteles si eu din cateva documentari pe net. Ma refer in sensul daca vor fi probleme cum ar fi arderea placii video sau eu stiu sau alte neplaceri...

| Hirako a răspuns (pentru aurellyan):

Nu, componentele nu vor pati nimic.