| Pietricel a întrebat:

Recomandati-mi si mie un laptop pana in 2500RON de la PCGarage. Sa aibă placa video dedicata(poate fi si DDR3 placa), procesor de 2.00-2.80GHz, DVD Writer si sa fie de 15-17". O sa il folosesc pt un gaming casual.(nu GTA V). Fundaaaaa.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

Un pic peste bugetul tau, dar ai pe el procesor de ultima generatie si o placa video suficient de puternica pentru a-ti rula toate jocurile la diferite detalii. Are doar 4gb ram DDR 4, dar mai poti upgrada oricand cu un stick de 4gb.

Cu 300 lei peste buget, dar ai pe el un display full hd, se va observa foarte bine la calitatea imaginii. Placa video este ea un pic mai slabuta fata de precedentul, dar se descurca foarte ok in a rula la cele mai inalte detalii tot ce tine de jocuri moba.
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/