| eueueu1 a întrebat:

Salut.Spuneti-mi si mie un program prin care pot afla cine este conectat prin wifi la routerul meu si cum as putea sa il deconectez. Faza e ca eu o ruda de-a mea si imi e rusine sa ii spun sa nu mai intre si as vrea sa il deconectez cu vreun program ceva laughing)laughing.

Răspuns Câştigător
| Modx a răspuns:

Nu cred ca exista vreun program. Cel mai bine este sa iti pui parola pe adresa ta de wi-fi, daca ai router de la Romtelecom pot sa te ajut eu: scrii la site 192.168.1.1, o sa-ti apara username si parola, acolo scir la username: admin si la pass:admin, apoi din meniul din stanga alegi Basic->WLAN. Si vezi ca acolo jos ai Key 1 sau 2, 3, 4...etc. acolo e o parola. Tu o inlocuiesti si dai Submit. Sper ca te-am ajutat. Salut

1 răspuns:
| VladPetcu a răspuns:

Cel mai sigur intri in configuratia ruterului si schimbi parolalaughing si ii zici ca nu mai merge.