| danyboy93 a întrebat:

Stie cineva vreun program cu care sa pot citi o melodie in format. dcf sau sa o convertesc in format. mp3. Multumescwinking.

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

DCF files, sunt fisiere criptate si codate de muzica si se gasesc pe la telefoanele de ultima generatie.Este foarte greu sa deschizi o asemenea melodie chiar si pentru unul avansat creeaza dificultati.Chiar daca sa zicem prin absurd ca o vei deschide ai nevoie de un cod pentru a o si asculta. Succes!

3 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Incearca totusi sa o incarci intr-un Smartphone(de preferinta de la Nokia), acolo este posibil sa o asculti. Si apropo nu permite conversia datorita faptului ca-i criptata si codata!

| keytao a răspuns:

Incearca cu acest convertor : any audio converter
http://www.megaupload.com/? d=AX1WPLB1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu acesta http://www.panalu.net/2010/10/convertor-online-pentru-orice-tip-de.html un convertor online care converteste tot