| ゼロの a întrebat:

Salut.Stiti cumva de ce la laptop mi se tot stinge ecranul si se reaprinde repede e adevarat, dar ma enerveaza.Si nu e negru din ala ca si cand s-ar fi blocat e dinacela ca si cand nu ar m-ai merge curent in el pentru 1/2 sec. Ajutor va rog.

6 răspunsuri:
| ゼロの explică:

Cred ca era prea cald pentru ca ieri l-am folosit 6 ore, iar azi il folosesc de 4 ore si inca nu are nimic.Multumesc oricum am sa il duc la un servis sa vad ce are ca de ceva vreme se incalzeste prea tare.

| Fast92 a răspuns:

Temperatura este foarte ridicata la procesor... uitate la cooler poate este plin de praf si curata-l sau pune-i pasta termocunductoare.

| ゼロの explică (pentru Fast92):

Nu este de praf ca acum 2 zile l-am curatat si nu stiu cum sa ii pun pasta dinaia.

| Fast92 a răspuns (pentru ゼロの):

Du-te la un service specializat. te va costa cam in jur de 15 lei. bafta. P. s daca nu stii nu te baga sa-i pui pasta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fast92):

Nu mai prosti oamenii cu icultura ta!
Ceea ce reiese din raspunsul tau este sa puna pasta pe cooler si oricum ar fi nu este din cauza procesorului, toate laptopurile au filtru de praf!
Oricat de itiot ai putea fii nu ai cum sa vezi praf in el, dar ce sa spun tu esti mai "special"!

| FunDays a răspuns:

Poate fi o eroare a driverului pentru placa video, poate a-i instalat ceva joc recent care l-a corupt. Reinstaleaza driverul respectiv.