| RaveNSaD a întrebat:

1) imi merge cam greu netul, ma gandesc daca nu e de la modem. As putea face rost de un altmodel sau? Ca nu gasesc niciunde modem-uri pe internet. 2) Eu folosesc antena pentru modem si fiindca antena este foarte mica, ca vine din pod, nu pot muta modem-ul mai in stanga sau mai in dreapta. As putea baga acolo altceva in loc de antena sau?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

In ce zona stai? Daca vrei net rapid iti trebuie abonament prin cablu la fibra. Deheaba cumperi alt modem ca tot acolo esti.

| Algo098 a răspuns:

Trebuie cunoscuta viteza si verificata daca e asa cum scrie in contract. Daca e viteza mica trecuta in contract, trebuie schimbat contractul sau firma care da netul. Eu aveam de la Telecom net slab, cu viteza foarte mica, dar platit la pret de net puternic si am trecut la UPC si e mai bine.