| RaveNSaD a întrebat:

in modem este ceva mufa asa mai rotunda, mama zice ca este antena care vine din pod, si este facuta o gaura in tavan si de acolo vine. mie imi merge netul greu (wifi ul, deoarece am router conectat la modem) si ma gandesc ca daca nu de la antena aia, de unde vine? am auzit ca cica ar fi ceva coaxilal sau ceva de genul. NU STIU! Cum as putea muta-o de jos? sau na informati ma, ca modem nu stiu de unde sa cumpar

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Cer o clarificare : ai antena de internet cu cablu coaxial (ce nu prea am auzit până acum) sau infrastructura pentru internet e pe cablu coaxial (Vechea rețea RDS sau UPC)?

Altfel spus : De unde vine cablul care se baga in modem? De pe stâlp sau din antena?

In orice caz nici nu mă miră că îți merge greu. Internetul prin cablu coaxial e extrem de slăbuț.