| anonim_4396 a întrebat:

a`si vrea sa ma ajutati sa aleg cel mai bun CUP din cele 3 :
http://www.magiccomputers.ro/......31340.html

http://www.magiccomputers.ro/......29506.html

http://www.magiccomputers.ro/......38380.html

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Raspunsul nu e simplu pentru ca sunt trei categorii de procesoare diferite.
Primul il alegi daca vrei si performanta grafica destul de buna sa te joci jocuri noi si in acelasi timp sa pastrezi un buget destul de redus.
Al doilea il alegi cand vrei totusi procesorul mai ieftin si o placa video dedicata serioasa.
Iar pe ultimul il alegi doar daca faci over clocking si codare video intensa pentru ca este deblocat te poti juca cu el. Insa nu se mai recomanda pentru ca este VECHI. Si chair daca este bun dupa o perioada trebuie sa treci si tu la placi de baza mai avansate, poate coolere nu se vor mai gasi... E putin mai dificil.
FX 6100 ar putea fi alegerea cea mai buna pentru un PC de 2000 de lei destul de performant...

| StefanWoon a răspuns (pentru sigmanet):

Pai cum sa zic eu am un PowerColor AMD Radeon HD6790 1024MB GDDR5 256bit.
Eu ori cum o sa-l iau mi mult pentru jocuri si putin PS

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

As zicce fx x6, dar nici unul nu e grozav.

| Dackvareder123 a răspuns:

Numa sa ti se potriveasca si sa suporte placa de baza

| aspire7 a răspuns:

Salut! Eu personal as alege primul si al doilea, poate al doilear, pentru ca are chache de 8mb... Si Intel core i3 ajunge la performantele acestora, chiar daca nu e quad-core. Bafta!