| AleXAlExAnDrU03 a întrebat:

Acum 2 zile am vrut ca sa-mi schimb windows-ul. Am folosit un card de 4 gb intr-un cititor de carduri pe post de stik. Am bagat windowsul cu un program (win to flash ) si am schimbat formatul din FAT in NTFS. Dupa ce l-am bagat am sters fisierele windowsului, numele si formatul inapoi in FAT. Problema este ca nu imi mai citeste cardul in telefon. Ce pot face? Va rog ajutati-ma Funda + Vot

Răspuns Câştigător
| vioreltt a răspuns:

Pai logic ca nu ti-l mai recuneaste!
Ca acum este un card bootabil!
Si tu cun ai vrut sa instalezi un win cu cardul microSD? nu ai auzit de stick!
CA sa iti citeasca iarasi telefonul cardul trebuie sa formatezi cardul!

| AleXAlExAnDrU03 explică (pentru vioreltt):

Pai cum sa-l formatez?

| AleXAlExAnDrU03 explică (pentru vioreltt):

Pai cum sa formatez cardul?

| AleXAlExAnDrU03 explică (pentru vioreltt):

Pai cum il formatez?

| AleXAlExAnDrU03 explică (pentru vioreltt):

Am intrat in cmd am scris diskport, list disk, select disk 1, clean, create partition primary, format fs=fat quick si am rezolvat