| b1l0v a întrebat:

Acum cateva zile,PC-ul meu a inceput sa imi dea erori blue screen, nu statea mai mult de 10minute si iar aparea o eroare urmata de restart.Am zis ca e timpul pentru re-istalarea windows-ului,am dat install now,cand dintr-odata iar aparea acea eroare,de data asta spune ca un hardware nou nu ma lasa sa instalez windows-ul,dupa ce l-am formatat,am luat un alt windows si acelasi lucru,hardware-ul nou,nu ma lasa sa fac nimic. Daca stie cineva cum se rezolva aceasta problema, va rog! Dau fundita!

6 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Am patit si eu problema ta. blue screen-urile sunt erori care sunt datorate placilor memoriilor ram, daca ai mai multe placute incearca sa scoti din ele pana o gasesti pe cea defecta

| MskDesign a răspuns (pentru matrix100):

Cum sa iti dea blue screen doar de la ram.Nu mai vorbiti aiurea daca nu stiti! Referitor la intrebare, ce cod de eroare da?

| ColacMarius a răspuns:

Am exact aceeas problema, instaleaza TuneUp utilies si dai sa curete registrii sau sa caute erorile

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns (pentru ColacMarius):

Ii prostie programul alalaughing

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns (pentru ColacMarius):

Ii de la placa video sau de la rami 100% si pe langa asta am avut si eu eroarea aia ia-ti un windows fara nimic pe el si pe stick sau cd sa fie numai windowsul nimic altceva si mergewinking

| ColacMarius a răspuns:

Poate pentru tine nu te ajuta programu da pe mine m-a ajutatwinking nu judeca chiar asa dur, nu a fost creat degeaba.