| amo7 a întrebat:

AJUTOR! Sunt foarte dezamagit de calculatorul meu in ultimul timp. Asta pentru ca mi se blocheaza cam la un interval de 15-30 min. dupa pornirea lui; Cand se blocheaza, imaginea la care sunt in momentul respectiv, indiferent ca ma aflu intr-un joc sau nu, ramane " inghetata ", adica blocata.pur si simplu si pe deasupra scoate un sunet ciudat, ceva de genul " zuuuuuuuu " auzindu-se din boxe. Deci dupa ce se blocheaza astfel, nu-mi ramane altceva de facut decat sa ii dau restart fortat. Am cautat rezolvari legate de aceasta problema: si anume updatarea placii video si reinstalarea windowsul-ui ( de nenumarate ori - dar degeaba ) Chiar nu stiu ce are." cand iti este lumea mai draga " ramaan blocat ...In concluzie, voi aveti vreo idee? A-ti mai patit asa ceva sau cunoasteti pe cineva cu o astfel de problema? Daca da, va rog frumos sa ma ajutati si pe mine, v-as fi tare recunoscator. Multumesc!

1 răspuns:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Este destul de cunoscuta problema ta.
E slabita placa video, trebuie sa o schimbi, numai ai ce sa ii faci.
Si ar trebui cat mai repede sa faci asta, daca nu vrei sa agravezi situatia, findca restarturile de la buton nu prea sunt recomandate.
Si nu mai incerca sa reinstalezi windows-ul intr-un interval prea scurt, pentru ca risti sa ti se duca si placa de baza, daca instalezi prea des windows-ul.
Bafta!