| anonim_4396 a întrebat:

am cumparat un telefon la liber de la cosmote cu garantie timp de 2 ani, si vreau sa stiu daca ii dau root imi pierd garantia?
Vreau sa imi spuna cineva cui i s-a intamplat sa nu isi piearda garantia sau si-a pierdut-o DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna!
Vlad_Ionut_1990, eu nu ti-as recomanda sa dai root daca nu te pricepi destul de bine. Sper ca, constientizezi ca iti pui telefonul in pericol. Insa, daca stii si ai mai facut asta, nu e nimic rau.
SIGUR iti pierzi garantia, cel putin eu asa am patit. Un prieten mi-a dat root fiindca aveam aiurea sunetul la camera si mi-am pierdut garantia.

2 răspunsuri:
| piratuu a răspuns:

Da, din pacate o s-o pierzi.

| TheSeventhSin a răspuns (pentru piratuu):

Nu l-am root-at doar voiam sa ma asigur.