| Explosive97 a întrebat:

am facut niste modificari prin casa si am zis sa folosesc din plin calitatile unu SmartTV care nu are wirelles si merge doar cu un fir care iese din router si am zis sa fac urmatorul lucru:
Am taiat firul de retea in dreptul tv-ului am mufat iar cablu si l-am bagat in router acum e ca aici
http://postimg.org/image/dkoczz17j/
acelasi TV,router, telefon de la RDS.
Problema e ca nu are ton.
TV-ul are internet
Calculatorul are internet
Telefonul nu merge de ce?

2 răspunsuri:
| ioioionut a răspuns:

Iti trebuie acea cutiuta de la RDS cu care se conecteaza si telefonul

| Explosive97 explică (pentru ioioionut):

Daca te referi la cutia aia in care se baga telefonul ca sa faca conexiune cu firul o am am lasat totul ne sghimbat doar ca pana la telefon la 1-2 metri pana la telefon am taiat cablul de retea sa ma leg cu routerulwinking in rest nu am schimbat nimic doar ca am adaugat routerul l-am mutat din dormitor in sufragerie =)