| Ercjiaai a întrebat:

Am facut o comanda saptamana trecuta, luni, online la Altex in valoare de 400 lei. De abia astazi mi-a venit coletul, si era un singur produs de 99 lei in el, cu scuza ca celelate produse nu mai sunt in stoc, dar eu cand am facut comanda erau. Ce as putea face?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suna la Altex. Oricum, ai platit doar ce ai primit.

| Ercjiaai explică (pentru darrio2007):

Degeaba sun la ei. Nu rezolv absolut nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ercjiaai):

Si nici nu te costa nimic daca suni.Ai comandat cateva produse si ai primit doar unul.Este dreptul tau de consumator.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suni la ei sa iti rezolve problema

| suffarstar a răspuns:

Dacă ai plătit doar pentru produsul din cutie, nu e mare problemă, le poți lua de pe alte site-uri comerciale. Dacă ai plătit toată comanda și ți-au trimis un singur produs, sună la protecția consumatorului, asta e tâlhărie.

http://www.protectia-consumatorilor.ro/

| Ercjiaai explică (pentru suffarstar):

Am platit doar un singur produs. Nu e asta problema. Dar ma deranjeaza ca sunt neseriosi.

| suffarstar a răspuns (pentru Ercjiaai):

Da,era normal dacă te anunțau despre fiecare produs dacă mai e în stoc.