| Neinteles a întrebat:

Salut TPU,
Am lovit din greseala monitorul cu o minge de tenis si mi-se vede o dunga subtire, roz in partea dreapta a ecranului.
Ce as putea sa fac in cazul asta?
Dau funda si vot celui care isi face putin timp pentru a ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci, trebuie schimbat display-ul, si nu se merita, mai bine iti cumperi alt monitor.

20 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca sa masezi usor cu degetul zona afectata de lovitura.

| Neinteles explică (pentru Intruder19):

Am incercat, nu merge s-ar mputea sa fie din vina acelor cristale lichide?!

| ombladon a răspuns:

Magnetul are efect doar la monitoarele CRT, nu si LCD

| Neinteles explică (pentru ombladon):

Asta stiam, poate altceva?

| Neinteles explică (pentru ombladon):

S-ar putea sa ai dreptate pentru ca l-am desfacut si am observat pe display (foita aceea alba) o mica zgarietura dar dunga roz este pe tot ecranul.

| ombladon a răspuns (pentru Neinteles):

Am mai studiat problema asta deoarece un prieten si-a cumparat un TV LCD iar dupa cateva zile a cazut de pe masa si cam un sfert de display nu mai mergea, am ajuns la concluzia ca nu are rost sa schimbe display-ul deoarece costa prea mult.

| Neinteles explică (pentru ombladon):

La mine merge, ma pot juca, uita la filme, etc. nu il afecteaza cu nimic acea dunga de 2mm doar ca nu imi place.

| ombladon a răspuns (pentru Neinteles):

Nu ai ce sa-i faci, trebuie schimbat display-ul, si nu se merita, mai bine iti cumperi alt monitor.

| ombladon a răspuns:

Si el il poate folosi, dar nu se vede partea de jos, de ex el nu poate vedea traducerea unul film...

| Neinteles explică (pentru ombladon):

Pe mine nu ma afecteaza absolut cu nimic pentru ca dunga/linie este de 2mm.

| 0x11111051 a răspuns:

Ce sa faci, ce sa faci. Pi*d@nestei inca una laughing))))) Va aparea inca o linie big grin Va fi un X. Dar de fapt dul la service. Sau cumparati altul.

| Neinteles explică (pentru 0x11111051):

Monitorul nu este zgariat si nu are nici vreo urma de lovitura, cred ca are ceva in interiorul lui.

| HaKa93 a răspuns:

Acopera-l cat mai mult sau du-l la un service sa vezi daca poate sa ii faca ceva.

| Neinteles explică (pentru HaKa93):

Cum adica "acopera-l cat mai mult"?

| an0therkid a răspuns:

Cumpara alt TV
eu am 3 tv-uri stricate in casa si unu care functioneaza(are o perioada buna)

| Neinteles explică (pentru an0therkid):

Al meu este monitor de PC nu Tv.

| an0therkid a răspuns (pentru Neinteles):

Aaaaaaa
scuzeee...,cumpara altu

| Neinteles explică:

E un ecran LCD, iar dunga aceea este mai mult o linie, se afla pe mijlocul ecranului.

| Neinteles explică:

Pai pun magnetul sau nu?

| HaKa93 a răspuns (pentru Neinteles):

Nu pune ca mai rau faci laughing te minte asta

| Andydaniel96 a răspuns (pentru HaKa93):

Nuuuuuuuuuu