| DieselVlogger a întrebat:

..Acum trec in clasa a VII-a si vreau sa fac facultatea de marina de la Constanta.Cam cat primeste salariu un capitan de vas? Depinde ce fel de vas e? Transcontainer/Croaziera/Petrolier?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gandesti prea departe.Un asemenea salariu este in functie de vechimea lui, de firma la care este angajat, de sporurile primite, de imbarcare(se dau si pentru asta niste bani)de nava pe care lucreaza.Asa ca nu vreau sa te mint.Sa iti spun un anumit salariu.

| laur4ever a răspuns:

Conteaza vechimea si conteaza si ce fel de vas este.Firmele bune de acum sunt cele germane daca vrei o firma buna!

| Empire999 a răspuns:

4500E-8000E. Pe turcesti gasesti cele mai mici, pe cele norvegiene si cele din Franta, cele mai mari.