| Madalin79 a întrebat:

am laptop Lenovo g50 si e cu 2 placi video... una Intel HD Graphics si una Amd R5 M230... la cea Intel am reusit sa instalez driverul video dar la cea AMD imi da o eroare. am cautat pe net o gramada de drivere toate mi.au dat eroare sad. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca sunt doua placi video, precum spui, atunci Intel HD Graphics e integrata, iar cealalta AMD e dedicata. Pe un sistem nu se pot folosi ambele placi, decat daca tehnologia si configuratia dispozitivului permite acest lucru. Ca sa folosesti placa AMD, cea integrata trebuie dezactivata din Bios, setari pe care trebuie sa le urmezi exact dupa manualul producatorului (tiparit sau online). Eroarea apare pentru ca e deja activa cea Intel HD, iar sistemul o utilizeaza pe aceasta. Dezactivezi placa integrata si n-ar trebui sa mai ai probleme cu AMD.
Eu asa vad lucrurile. Poate altcineva te poate sfatui mai bine.

| Madalin79 explică (pentru dannyel86):

Asta e ..am reusit... multumesc mult happy

| dannyel86 a răspuns (pentru Madalin79):

Ma bucur ca informatiile ti-au fost de ajutor!winking