| BroAlyn a întrebat:

am o intrebare.Am o placa video pe laptop de 2GB dar djn acesti 2 GB eu primesc doar 128MB(si zice memorie video dedicata)si mai jos imi apare 2000MB(memorie video partajata).Pot sa maresc cumva memoria dedicata sau macar sa fac ca cei 2 GB sa nu mai fie partajati? Daca da cum fac? #Dau_funda

3 răspunsuri:
| Emanuel25252 a răspuns:

Nu, asa este de la windows

| ShaniTempo a răspuns:

Poti intra in bios, de obicei tasta default e del, acolo poti singur sa alegi cita capacitate sa preia pc tau din memoria vizuala

| BroAlyn explică (pentru ShaniTempo):

Mersi,dar in Bios nu imi ofera aceasta optiune(pe laptop)