| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare, am un laptop Dell Inspiron 15 3537 si as vrea sa stiu daca pot sa imi schimb procesorul la el. Stiu deja ca e un proces complicat trebuie desfacut etc, exista sansa ca placa de baza sa nu fie compatibila cu alte procesoare si etc. In primul rand vreau sa stiu de la cineva daca procesorul este sudat sa nu pe placa acestui laptop, in al doilea rand daca procesorul nu este sudat cu ce alte procesoare este sau nu compatibila placa de baza (nu ma intereseaza daca procesoarele sunt mai proaste decat al meu) Placa mea video este destul de buna dar procesorul nu face fata. Va multumesc anticipat pentru raspuns. P.S.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

(nu ma intereseaza daca procesoarele sunt mai proaste decat al meu)... tare asta!
Nu poti!

| Dddsasul a răspuns (pentru K0sti):

Se vede ca nusti prea multe... chiar mi-e lene sa vad daca procesoril meu e sudat sau prins in socket... dureaza prea mult dar vad ca aici sunt numai persoane ca tine care nu au habar desprece e vorba

| K0sti a răspuns (pentru Dddsasul):

Tie ti-e lene sa inveti sa si scrii, asa ca...
Daca esti asa destept, de ce mai pui intrebari? Chiar daca e in socket, tot nu poti sa-l schimbi, din anumite motive, pe care te las sa le descoperi!

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Dear la laptop-uri-le alea mici pe 10 sunt sudate procesoare-le

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

So in i7 pe el ce tip de proccesor ai vrea sa-i bagi laughing

| Dddsasul a răspuns (pentru Konstantin_LA_1991):

Sunt mai multe tipuri de i7 daca nu stiai, exista i5-uri mult mai bune decat i7-le meu