| StefiDarkSoul a întrebat:

am o intrebare, mai exact: daca placa mea de baza suporta memorii ddr si are slot video pci-ex, se poate ca placa video montata sa fie ddr3?

Răspuns Câştigător
| Hăgiul a răspuns:

Normal. Procesorul placii video este ddr3, nu are nicio legatura cu PCI-EX care este forma slotului si nicio legatura cu memoriile ddr care au slot diferit.

3 răspunsuri:
| vioreld a răspuns:

NU exista placa video ddr3.
Placile video sunt de 3 feluri : Pci, pci express si agp.
Memoria Ram poate fi : ddr1, ddr 2 sau ddr3.
Reformuleaza te rog intrebarea pentru ca nu inteleg ce vrei sa spui. Sau intreaba-ma printr-un mesaj.

| nynja96 a răspuns:

Nu

| StefiDarkSoul explică:

Pai placa video e pci-ex si procesorul placii video este ddr3 ...memoriile ram sund ddr...ce e de neinteles?