| mihayy5 a întrebat:

am o intrebare pot pune o Placa video nVidia GTX 650 pe o placa de baza Biostar G41D3C cu un procesor Intel pentium Dual cor E5700 3.00 Ghz si 6 Gb de ram

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Ai cumparat deja gtx650?
Nu merita gtx650 2gb ddr5, ea fiind egala cu un h7750 1gb ddr5, dar hd7750 e mai ieftinca cu 150lei.

Placa video poti sa o pui, dar nu merita luata in considerare gtx650.

| mihayy5 explică (pentru Gabi05):

Mersi mult nu am cumparat placa inca o sa ma mai gandesc

| mihayy5 explică (pentru Gabi05):

Hei dar atunci ce spui de asta http://www.pcgarage.ro/......8-bit-dvi/

| Gabi05 a răspuns (pentru mihayy5):

Fa un efort pana la varianta ddr5, pentru ca e cu 20% mai performanta cea ddr5.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. da e compatibil
2. placa aia nu merita banii. Ce buget ai? La radeon in aceeasi bani ai variante mai bune.

| SilviaDulcik a răspuns:

Asculta de ce spun acesti domni, se pricep.
Placa video este ea PCI-eX 3.0 dar PIC-Ex 3.0 este compatibil cu 2.0 si cu 1.0.

| Gabitzu246 a răspuns:

Placa video o sa faca bottleneck cu procesorul, pentru placa aia video iti trebuie un procesor mai puternic, altfel nu o sa mearga la intreaga ei capacitate.