| Radu_Popa_1994 a întrebat:

am o intrebare rapida. Vreau sa imi iau o placa gigabyte 970 si nu stiu daca va trebui sa imi schimb si restul componentelor. Specificatii
amd a8 5600k apu 3.6 ghz
8 gb ram
gigabyte f2a88x d3h deci va trebui sau nu sa imi schimb vreuna din componente? Dau funda

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Mai intai schimbi Placa de baza + procesorul + memoriile ram...
In maxim 3 saptamani cei de la AMD vor scoate niste placi video noi, RX 480 care va avea performante similare cu GTX 980 TI! la un pret de ~1200 lei.

| CPAElites a răspuns:

CE SURSA ARE SISTEMUL? E Foarte importanta!

| KillaNoFilla a răspuns:

Cu siguranta nu trebuie sa schimbi nimic dar maine apare rx 480, eu zic ca e o alegere mai buna.