| Covaci_Florin_1998 a întrebat:

am o intrebare sa va pun, la ce temperatura trebuie sa aiba Cpu i-am schimbat recent pasta!

6 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Cam 35-40 grade celsius

| relian a răspuns:

Lasa calculatorul ala in pace canu ti-a facut nimic rau.Tu nici nu stii sa folosesti bine un calculator ca deja ai inceput sa pui pasta sa verifici temperatura procesorului etc.Cine ti-a spus tie sa pui pasta la procesor? Ca asa ti-a venit tie sau cum? Sau crezi ca procesorul ala maninca pasta, ori foloseste pasta sa se barbiereasca mai stii.Calculatorul ala asa functioneaza el cum a fost fabricat nu trebuie tu sal racesti mai mult ori sa ii pui pasta.Cred ca nu ai de lucru si iti faci si cauti singur sa ai probleme. Daca ai schimbat pasta recent ce te astepti? Sa inghete sau ce? Frate se pare toti ati ajuns mari depanatori de calculatoare.Naspa asa e cind nu ai de lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in Bios, si unde scrie ceva legat de Cpu-fan ii dai disable, si in felul asta nu o sa mai ai temperatura ridicata la Cpu.

| babyliss89 a răspuns:

Eu as zice sa il lasi cel mult o ora jumate fara sa il aprinzi si apoi poti intra pe el.

| PsihoticKid a răspuns:

Pentru iti spune la ce temperatura trebuie setat calculatorul din bios trebuie mai intai sa imi zici capacitatea calculatorului pentru ca are cat de cat legatura si cu asta... in mod normal la orice calculator temperatura minima cpu variaza intre 35-48 grade daca ai intre ele inseamna ca coolerul procesorului are turatia mare si raceste foarte bine. fundita daca te-am ajutat. Pentru mai multe detalii add: alxe.indungi