| marius212 a întrebat:

am o mare problema va rog ajutor. am cumparat azi un iphone 4 de un baiat... l-am luat el si-a scos cartela am ajuns cu el acasa am ramas fara baterie s-a stins l-am bagat la incarcat.`intre timp l-am mai butonat eu schimbandui codul de acces` l-am pornit si nu mai imi primeste niciun cod.nici cel initial si nici cel anterior. credeti ca este luat la abonament si s-a blocat? ce poate fi? pls help! funda

2 răspunsuri:
| freeze90 a răspuns:

Daca nu stiti sa umblati cu smartphonu-ri, credeti ca nu o sa va descurcati mai bine nu va luati (poate provoca costuri suplimentare/sau distrugerea telefonului). Parca ai fi varamea, si-a luat galaxy s2 si nu stie cum sa formeze un numar sau sa adauge in agenda un nr.

| marius212 explică:

Stai linistit/a ca stim sa umblam pe idevic-uri, partea care nu ai inteles-o tu este ca nu mai imi primeste codul si nu stiu ce sa-i fac. si bv verisoalei tale ca si-a luat. o sa invete ia mai devreme sau mai tarziu. macar il are.salut si merci pentru intelegere! daca nu ma poti ajuta nu stiu de ce mai ma critici.lasa-i pe altii mai intelegatori sa ma ajute daca se poate.