| LoveIsLove4Ever a întrebat:

am o problema, am fost plecat in vacanta la tara, am luat PC-ul cu mine dar nu si monitorul. acolo foloseam un TV LCD HannSpree pe post de monitor acum dupa 2 saptamani la intoarcere folosesc iar AOC 1619SWA. si pur si simplu ma enerveaza doar cand ma uit la el. culorile sunt mai sterse mai... nu stiu cum sa explic. nu au vibratie sau cum ii zice. cum sa fac sa imbunatatesc culoarea?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E din cauza ecranului, poate cel de la tara era mult mai bun si nu ai apreciat diferenta inainte sa il testezi pe el, acum esti obisnuit cu el si trebuie sa te adaptezi din nou la actualul monitor.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru mgtow):

Probabil ai dreptate. Ai dat singurul raspuns si am promis funda asa ca poftim. Problema este ca totul este conturat Putin difuz. Fata de alte monitoare. Ambele cazuri au fost pe interfata VGA dar cu cabluri diferite. Suspectez si cablul ca are mici "purici" ca cele de la televizoarele CRT. Am sa cumpăr altul nou. Sa vedem si bugetul

1 răspuns: